About us

ÜNLÜLERİN BİR SONRAKİ ŞARKISI SENİN ESERİN OLABİLİR!

MUSIWARS, özgün müzik (beste) ve şarkı sözleriniz (güfte) için Türkiye'nin ilk e-ticaret platformudur. Aynı zamanda şarkılarınızı saklayan ve tanıtan eşsiz bir kütüphanedir. Dünyanın dört bir yanındaki profesyoneller ve müzikseverler tarafından bestelenen, kaydedilen müzik / şarkı sözü kütüphanemizin kalitesi ve çeşitliliği ile gurur duyuyoruz.

Şarkılarınız, MUSIWARS tarafından dünya çapında yayınlanmaktadır ve doğrudan web sitemizden herkes tarafından keşfedilebilir ve her türde özgün esere ihtiyaç duyan tüm sanatçılar tarafından satın alınabilir. Müzik endüstrisini kapsamlı bir şekilde anladık ve sanatçıların profesyonel prodüksiyonları için orijinal müzik ve şarkı sözü bulmasına yardımcı oluyoruz.

Platformda yer alan tüm şarkılar yüklendiği an itibariyle satışa teşvik amacıyla yayınlanır. MUSIWARS, platforma yüklenen hiçbir şarkının telifini almaz, sadece satışına aracılık eder. Şarkılarınızı, çözüm ortağımız 'e-inovasyon' firmasının hizmeti olan 'Zaman Damgası'yla telif hakkı koruması altına alarak, adınıza tescilliyoruz.

Şarkılarınızı, doğru insanlara ulaştırmanıza yardımcı oluyoruz ve dünya çapında müzik endüstrisindeki önemli kişilerin müzik kütüphanemize erişebilmesini sağlıyoruz. MUSIWARS'da satılan tüm şarkılar tamamen orijinal olup hiçbir yayınlama kısıtlaması yoktur. Ancak, kütüphanemizin kalitesini korumak ve satıcı-alıcı arasında uygun bir denge sağlamak için tüm yüklemeleri kabul etmiyoruz. Özgünlüğü olmayan, dini, kültürel, ırksal hakaret ya da içerik bakımından aşırı derece şiddeti içeren çalışmalar ile sadece kafiyeli tekerlemelerden oluşan sözleri onaylamıyoruz. Tüm şarkları; edebi, müzikal, duygusal ve etik nitelikler açısından değerlendiriyoruz. Platforma yüklenen tüm şarkıların özgünlüğünden ve kendisine ait olduğundan kullanıcıların kendisi sorumludur.

MUSIWARS'da müzik ve şarkı sözlerini aramak ücretsizdir. En iyiyi bulmak için güçlü filtreleme özelliğini kullanabilir; anahtar kelimeye, türe, belirli stillere göre arama yapabilirsiniz ya da MUSICHARTS top 100'deki değerlendirmeleri göz önünde bulundurabilirsiniz. Seçiminizi yaptıktan sonra, satın alma talimatlarını izleyin, ardından yasal süreci başarıyla sonuçlandırmak için hazırlanılan sözleşmeyi onaylayın.

Satın alma işlemine göre fiyatlar değişiklik göstermektedir. Şarkılarınız, ilk teklifi aldığı andan itibaren bir hafta süreyle açık arttırma yöntemiyle ya da ‘Anında satın al!’ formatında açılış rakamının 10 katı ödemeyi yapana doğrudan satılır. Satış işlemi gerçekleşen tüm şarkılar için yasal vergiler, kesintiler ile aracılık komisyonu kesildikten sonra net kazanç eser sahibine 72 saat içinde ödenir. Platform üyelerinin şarkılarını satın alan sanatçılar, çalışmalar üzerinde işleme, çoğaltma ve dağıtım haklarına ve kaynak göstererek icra etme yetkisine sahip olurlar. Ancak, alıcılar şarkıları üçüncü kişilere satamazlar.. Satın alınan şarkılar, sanatçılar tarafından profesyonelleştikten sonra musiki eser sahibi olduğunuz için ömür boyu telif hakkı geliri elde edebilirsiniz. Platformdaki şarkıların çalındığının tespiti halinde hukuki sürece dahil olunup, eser sahiplerine hukuki danışmanlık verilir. MUSIWARS, açık arttırmaya çıkmış ya da satılmış tüm eserlerin ve bestecilerin tek yetkili temsilcisidir.

MUSIWARS, eğlence endüstrisi profesyonelleri ile telif hakları konusunda uzman hukukçular tarafından oluşturulan bir ekip tarafından işletilmektedir. Farklı projeler için müzik ve şarkı sözü arayan alıcılara, sanatçılara, plak şirketlerine, yapımcılara, menajerlere ve müzik profesyonellerine veritabanımızdaki çalışmalarla ilgili tanıtım/bilgilendirme yapıyoruz. Satıcı ve alıcıların çalışmalarını büyük ölçüde tanıtıyoruz. Şarkılarını satmak isteyen bir besteci ya da yeni prodüksiyonları için şarkı arayan bir sanatçıysanız, MUSIWARS sizlere yardımcı olmak için var.

MUSIWARS'a hoşgeldiniz.

x